Menu

Kruhové tréninky

Kruhový trénink – Bodyfit

Kruhový trénink je komplexní trénink pro všechny sportovce. Spojuje v sobě všechny možné dovednosti, které sportovec může potřebovat – od vytrvalosti, obratnosti a výbušnosti až po sílu.

Kruhový trénink je vynikající způsob, jak získat svalovou sílu a zároveň vytrvalost, je výborný pro spalování tuků ze všech tělesných partií i k budování hmoty. Díky tomu je tato tréninková metoda vhodná jako zpestření monotónního tréninkového programu pro všechny.

Každá lekce se skládá ze tří částí

• Kardio část – dochází k zahřátí svalů

• Posilovací část – je zaměřena na posílení a formování problematických partií

• Protažení – závěrečná část, věnovaná protažení jednotlivých svalových skupin

Při lekci je využíváno různého nářadí a náčiní (TRX, švihadlo, činky, medicinbaly, bosu, odporová lana, posilovací lana aj). cvičí se na stanovištích v časových úsecích ( 20-50s.).  Každá lekce je koncipovaná tak, aby se posílily ochablé svaly a zformovala postava. Lekce je určena pro všechny, které nebaví klasické posilování v posilovně a pro ty, kterým vyhovuje spojení kardio tréninku s posilováním.

Ale především vám kruháč díky vysokointenzivnímu tréninku, kdy tělo pracuje ve vysokých tepových frekvencí, buduje fyzickou kondici zdaleka nejrychleji.

Stejný kruhový trénink tak vedle sebe dokáží odjet profesionální sportovec i úplný začátečník – kruháče jsou náročné na kardiovaskulární systém (okysličování vašich svalů), jehož kapacitu má každý jedinec odlišnou.  Náročnost si tak každý volí sám díky frekvenci vykonávání pohybu. Samozřejmě lze na intenzitě přidat i pomocí vyšších vah.

Pokud jede každý na 100% svého maxima, tak může být velký rozdíl v počtu opakování během daného intervalu. Aktivní sportovec je schopen udělat i několikanásobně více opakování než začátečník, ale výhra je to oboustranná. Každý si posouvá své maximum a každý si může sáhnout na své pomyslné dno.

Jednoduše řečeno kruhový trénink je vhodný pro všechny.

 

Hardcore kruháč

Hardcore Kruháč – (HCK) je svým složením silové vytrvalostní trénink a zvyšuje jak vaši fyzickou kondici a tepovou frekvenci, tak i rychlost a výbušnost a zároveň si klade nároky na koordinaci pohybů a stabilitu. Je poskládaný tak, aby vyhovoval jak rekreačním sportovcům, kteří si chtějí užít maximální zátěže, tak i profesionálům jako doplňkový trénink například k atletice, basketu, hokeji, nebo různým druhům bojových sportů. Všichni mohou dojít až na dno svých sil!

• zvyšuje fyzickou kondici, rychlost a výbušnost

• nestereotypní kombinace cviků

Průběh tréninku

Každý trénink sestavujeme jako nový a každý je tedy originál bez náznaku stereotypního cvičení. Na všech trénincích využíváme nevšední cvičební pomůcky, jako jsou pneumatiky z automobilů a traktorů, zátěžové vesty, odporové gumy a expandery, železobetonové kufry, těžké palice, kettlebelly, tlustá lana, hasičské hadice, sledy na tahání a tlačení, ale i závěsné lanové systémy AeroSling, medicinbaly Dynamax a nejnovější profesionální náčiní určené pro funkční tréninky. Pod naším vedením dokážete efektivně cvičit téměř se vším, co se vám dostane do rukou.

Hardcore Kruháč je vhodný pro muže i ženy a to ve věku zhruba od 18ti do 50ti let, ale kvůli vysoké intenzitě provádění cviků není vhodný pro kardiaky, astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Účast na tréninku je tedy na vlastní nebezpečí!

kruhac_001 kruhac_011 kruhac_006